0

Fleece

Fleece. Toto slovo vyvolává představu příjemného tepla, jako v ovčím rounu. Tato představa je určitě na místě – ale pohodlí v zimních měsících není jediný důvod, proč si obléknout fleecovou bundu.

Fleecová bunda se totiž hodí i v přechodných obdobích. Vezměte si třeba květen, kdy je obvykle teplo a počasí už se blíží tomu letnímu, ale letošní květen začal hrozně (byl to květen s největším počtem srážek vůbec) a jak to tak vypadá, tento květen skončí subsaharskou fata morgánou.

Když bylo počasí tak strašné, že by se člověk nejraději odstěhoval, hodila by se dobrá bunda 3 v 1 s integrovanou odepínatelnou fleecovou vrstvou. Taková bunda nabízí možnost obléknout svrchní nepromokavou vrstvu, fleecovou vrstvu nebo obě vrstvy současně během mrazivých dnů. Teď už je tepleji, takže lehká fleecová vrstva by vám udělala dobrou službu, když jdete třeba večer venčit psa.

Pro dobrodružné povahy (tedy ty, kdo netráví víkendy na gauči), je lehká fleecová bunda v zářivých barvách, třeba Tron, to pravé. Takovou bundou můžete vybavit celou rodinu a společně se vydat na výlet na kopec nebo k malebnému jezeru.

Pokud se naopak spíše zdržujete doma a víkendy raději trávíte v pohodlí vlastního gauče, jsou pro vás určené jiné varianty fleecových bund. Zkuste třeba fleecovou bundu s kapucí pro maximální pohodu v obýváku.

Ať už fleecovou bundu nosíte jakkoliv, při venčení psa nebo sledování televize, je důležité najít si něco, v čem se cítíte skvěle. Věnujte tedy pozornost gramáži fleece a vyberte tu správnou pro vás. Přehled najdete v tabulce níže.

 AT100 = 0–100 g/m2, příjemně lehký

AT200 = 100–200 g/m2, středně těžký

AT300 = 200+ g/m2, těžký

Dejte nám vědět, kam nosíte svou oblíbenou fleecovou bundu – rádi se necháme inspirovat!