0

Proč nosit termo prádlo?

Termo prádlo má dvě základní funkce, které spolu vzájemně souvisejí – udržení tělesné teploty a odvádění potu. Všechno termo prádlo tyto funkce vykonává dost dobře a mezi vlnou a umělým vláknem není velký odstup.

Termo prádlo ze své podstaty není zamýšlené jako hlavní vrstva, která má chránit před větrem, deštěm nebo silným chladem. Pokud se počasí otočí v nepříznivé, měli byste z batohu vytáhnout další vrstvy oděvu. Často se ale může stát, že termo prádlo vám během túry bude sloužit současně jako svrchní vrstva oblečení – poskytne vám ochranu před sluncem, určitou ochranu před chladem, zajistí odvod potu a zakryje to nejnutnější. Termo prádlo má tu výhodu, že toho neponesete tolik (nepotřebujete tolik kusů oblečení) a ušetří vám čas (nemusíte se převlékat). Protože termo prádlo můžete mít teoreticky na sobě 24 hodin denně 7 dní v týdnu, pohodlí, které poskytuje, výrazně přispěje k celkového pohodlí a dobrému pocitu při fyzické aktivitě.

Odvod potu je oblast, ve které u termo prádla pocítíte výrazný rozdíl v pohodlí. Termo prádlo vás udrží v teple při chladném počasí a naopak ochladí při teplejším počasí. Je to vrstva, která je nejblíž k tělu, takže je především na ní, aby odváděla pot z kůže. Termo prádlo vyžívá řadu různých technologií a vlastností materiálu, abyste zůstali v suchu a v pohodlí. Termo prádlo odvádí pot z těla. Rozptyluje vlhkost na větší plochu, aby se urychlilo schnutí. Uchovává vlhkost a ochladí vás jejím odpařováním. Když navlhne, rychle zase uschne.

Kvalitní termo prádlo napomáhá regulaci tělesné teploty, takže se v něm budete cítit pohodlně a budete se moct plně soustředit na aktivitu, které se věnujete, čímž se zvýší váš výkon.

Materiály

Polypropylen

Polypropylen je materiál, který dokáže odpařit 40krát více vlhkosti než polyester.

Polypropylen na sebe váže 0,01 % vlhkosti (u polyesteru je to 0,6 % a u vlny 30 %).

Tkaný polypropylen má větší plochu, lépe tedy odvádí vlhkost a uchovává více vzduchu jako izolační vrstvu.

Díky vysoké pružnosti materiál poskytuje pohodlí a přiléhá k tělu, což usnadňuje odvod potu.

Materiál je ošetřený antibakteriální technologií TermoFresh, takže oděv z něj vyrobený nebude nepříjemně zapáchat ani při zvýšené námaze.

Polypropylen schne třikrát rychleji než polyester.

Polypropylen je velice lehké vlákno, takže oproti oděvu vyrobenému z polyesteru je až o 40 % lehčí.

Vlna merino

Vlna merino mírně odpuzuje vlhkost (keratinová vlákna vlhkost současně odpuzují a absorbují), takže se v oblečení z merina nebudete cítit nepříjemně provlhlí.

Podobně jako bavlna i vlna absorbuje vlhkost (až třetinu ze své vlastní hmotnosti), ale na rozdíl od bavlny dokáže vlna zahřát, i když je mokrá.

Vlna merino disponuje přirozenými antibakteriálními vlastnostmi, takže oblečení z tohoto materiálu nebude ani při zvýšené námaze nepříjemně zapáchat.

Vlna merino je nejměkčím druhem vlny, který existuje, a to díky svým jemným vláknům a menším částicím.

Merino si v porovnání s ostatními druhy vlny vede výborně v oblasti tepelné vydatnosti vzhledem k hmotnosti. To je zčásti dáno tím, že jemnější vlákna merina v sobě tvoří mikroskopické vzduchové kapsy, které uchovávají tělesnou teplotu na podobném principu, jako člověka zahřívá spacák.

Vlněné oděvy nevyžadují příliš časté praní. Stačí je pověsit na vzduch a vyvětrat, přičemž cirkulace vzduchu v materiálu odstraní nežádoucí částice.

Naše vlněné výrobky používají vlnu merino získanou z ovcí, které nebyly podrobeny mulesingu – odřezávaní kůže v oblasti ocasu.

Antibakteriální vlastnosti

Nezávislé testy prokazují vysokou účinnost technologie Polygiene v boji proti mikrobům, jako jsou třeba bakterie, viry a houby, díky čemuž takto ošetřené oblečení zůstává svěží a bez zápachu.

Zůstaňte svěží a čistí

Technologie Polygiene neutralizuje pachy tak, že zabraňuje vzniku bakterií a hub způsobujících zápach.

Trvalý účinek

Účinek technologie Polygiene je garantovaný po celou dobu běžné trvanlivosti výrobku a je ověřený zkouškami v terénu provedenými předními značkami a nezávislými laboratorními testy.

Bezpečnost

Díky zkušenostem naší značky s prací v sektoru zdravotnictví splňuje technologie Polygiene nejvyšší nároky na hygienické požadavky při styku s kůží. Technologie nenarušuje přirozené bakteriální prostředí pokožky a je schválená pro použití při výrobě obvazů určených na otevřené rány.

Šetrnost k životnímu prostředí

Oblečení, obuv a vybavení ošetřené technologií Polygiene vydrží déle, protože bakterie a časté praní nezničí vlákna tak rychle, jak je tomu u neošetřeného materiálu. Oděvy a vybavení ošetřené Polygiene zůstávají déle čisté a vyžadují méně časté praní při nižších teplotách. Navíc si na cesty nemusíte balit tolik zavazadel, takže se zachováte šetrně vůči životnímu prostředí.

Certifikáty

Technologie Polygiene je nositelkou certifikátu bluesign®, což je nejvyšší ocenění v oblasti textilu šetrného k životnímu prostředí. Dále je na seznamu produktů splňujících standardy Oeko-Tex®. Polygiene je technologie založená na stříbrné soli získávané z recyklovaného stříbra. Je zapsaná ve směrnici Evropské unie 98/8/EC o biocidních přípravcích a registrovaná americkou Agenturou pro ochranu životního prostředí.

Jak to funguje

Pot sám o sobě je bez zápachu, ale vytváří dokonalé prostředí pro šíření bakterií. Když pot na textilii přijde do styku s bakteriemi způsobujícími zápach, textilie začne zapáchat.

Polygiene používá přírodní stříbrnou sůl, vysoce účinný antibakteriální prostředek, který bezpečně zabraňuje šíření bakterií a hub způsobujících zápach. Polygiene současně nenarušuje přirozené bakteriální prostředí pokožky. Bez bakterií způsobujících zápach zůstanete svěží.

Produkty Termo Original se dělí do dvou hlavních kategorií. Produkty Termo originál jsou vyrobené z vysoce kvalitního tkaného polypropylenu, zatímco produkty Termo vlna jsou vyrobené z vlny merino získané z ovcí, které nebyly podrobeny mulesingu – odřezávaní kůže v oblasti ocasu. V obou kategoriích jsou k dispozici tři různé hmotnosti materiálu, ze kterých si lze vybrat v závislosti na náročnosti fyzické aktivity a venkovní teplotě. Veškeré termo prádlo nabízí výjimečnou úroveň pohodlí a funkčnosti.